Nejčastější chyby, kterých se lidé dopouštěji

PÁR NEJČASTĚJŠÍCH CHYB, KTERÝCH SE LIDE DOPOUŠTĚJÍ

 

1. chyba – čím více posiluji a cvičím, tím více a rychleji zhubnu

Lidé si často myslí, že když budou pravidelně dřít a cvičit v posilovně, na spinningu či na zumbě tak rychle zhubnou, což je samozřejmě nesprávně. Místo hubnutí začnou nabírat svalovou hmotu. Cvičení je samozřejmě důležitá součást, nebo stačí jen nějaký pohyb, ale všeho je potřeba s mírou v kombinaci s vyváženou, plnohodnotnou a pestrou stravou.

 

2 chyba – po páté hodině odpoledne již nemůžu jíst

Mnoho lidí stále žije v přesvědčení, že večer by se po 17. hodině nemělo jist. Vše záleží na tom, v kolik chodíte spát. Doporučuje se nejíst přibližně dvě hodiny před spánkem, aby tělo mělo ještě čas vše strávit. Večer by se měla jíst jídla obsahující bílkoviny a aminokyseliny, které obnovují svalovou hmotu. Přílohy ve formě sacharidů se doporučuje spíše do oběda včetně.

3. chyba – při hubnutí mohu jíst ovoce neomezeně, kolik chci

Ovoce je bezesporu hodnotný zdroj vitamínů a dalších látek, ale pokud chcete úspěšně hubnout, měli byste ho konzumovat v přiměřeném denním množství a vědět, které si vybrat. Kromě lahodné chutě a zdraví prospěšných látek je totiž ovoce i ne menším zdrojem jednoduchých cukrů. Při redukční dietě se doporučuji dvě porce ovoce denně. Ideální je dopoledne a v časnějších odpoledních hodinách. Ovoce jezte v syrovém stavu. Na kompoty, kandované a sušené ovoce si při dietě nechte raději zajít chuť

4. chyba – zázračné pilulky

 Z našich zkušenosti 90% lidi, kteří přijdou kvůli zhubnutí, zkoušelo už diety nebo různé jiné „preparáty“. Reklama na ně je postavena na tom, že se nemusejí potit cvičením ani měnit stravovací návyky, že stačí, když si vezmou preparát nebo zázračnou pilulku a zhubnou. Kdyby to tak bylo, jsou už všichni štíhlí. Selský rozum říká, že neexistuje nic, co by člověk užil, pak jedl, co hrdlo ráčí, a zhubl.

Komentáře

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.